site loader
site loader
27. aprīlis, 2023 Triki, kā nomierināt mazuli

Triki, kā nomierināt mazuli

…tiko paēdis, nomainītas autiņbiksītes un tagad tu centies viņu nolikt pagulēt. Bet bērniņam citi plāni- viņš ir nemierīgs un raud bez mitas. 

Pirms ļaujies satraukumam, izmēģini vienkāršus padomus:

1. Pastaiga ar ratiņiem – ja atrodamies dzīvoklī, izvedu viņu kaut vai uz balkona. Svaigais gaiss nomierina mūs abus – putnu dziesmas un koku dejas vējā, bet ja saulīte spīd, vispār super!

2. Mazuļa zīdīšana un viegla šūpināšana bieži palidz, lai mierinātu mazuli. 

3. Padziedi mazulim. Izvēlies sev zināmas, vienkāršas miega dziesmiņas. Vari izvēlēties uz dungot līdzi kādai no Kidson.lv šūpuļdziesmām.

4. Vannošanās – rotaļas ar ūdeni uzlabo bērnu noskaņojumu un viņi patiešām atslābinās.

5. Muzikālā mīkstā rotaļlieta –  atliek tikai nospiest podziņu un mazaos nomierinās, klausoties jautro dziesmiņu, ko izpilda rotaļlieta

6. Spogulis- raudošu bērnu aiznes pie spoguļa. Rotaļas ar “citu” bēbi novērš uzmanību no raudāšanas un skumjām domām, bērniņš ātri aizmirst par savu nemieru.

7. Lielā vingrošanas bumba- sēdies uz vingrošanas bumbas, ņem mazo klēpī un šūpojaties vai viegli palēkājat. Sporta treniņš un izklaide vienlaicīgi.

8. Sāpes puncītī –  Liec mazuli uz muguriņas, paņem viņa kājiņas savās rokās un pabraucat “ar ritenīti”. Protams, līdzēt var arī jūsu ārsta ieteiktie pilieni.

9. Automāšīnas izbrauciens- dodies ar mazuli izbraukumā, sēžaties mašīnā un pavizinaties kādu gabaliņu. 

10. Tētis – ļauj ar mazuli kopā pabūt tētim, atpūties, nomierinies, un arī bērniņš nomierināsies.

11. Glāsti – papaijā un paglāsti savu mazuli pa visu ķermenīti sakot mīļus un maigus vārdus.

12. Dejas – ja miegs nav prātā, tad jāļaujas jautrām dejām. Iespējams, kāda jauta dziesma no TOP dziesmu albumiem novērsīs visas domas par bēdām un būs īstais laiks jautram smaidam. 

Liec lietā savu intuīciju, miers, viltība un mīlestību pret mazuli, lai atrastu tieši viņam piemērotāko un efektīvāko nomierināšanās veidu!