site loader
site loader
27. aprīlis, 2023 Pusotra gada vecumā uz dārziņu

Pusotra gada vecumā uz dārziņu

Viens no grūtākajiem brīžiem gan bērnam, gan vecākiem ir tad, kad laiks uzsākt bērnudārza gaitas. 

Nereti tieši vecāki ir tie, kas vairāk satraucas par bērna gaitām lielajā dzīvē. Var teikt, ka mazā cilvēka palaišana bērnudārzā ir kā “nabassaites pārgriešana” īpaši, ja tas notiek pirms bērna trīs gadu vecuma. 

Nesatraucaties, ja: 

  • bērns pusotra gada vecumā var nedraudzēties ar citiem bērniem, jo mazajam nozīmīgs būs pieaugušais. Tāpēc ir būtiski, lai mazo bērnu grupiņā būtu zinošs un empātisks personāls.
  • Bieži situācija, ka bērns nespēj adaptēties uzreiz. Nesatraucateis- dodiet viņam laiku! Viņš pārdzīvo, ka mamma vai tētis aiziet, bet svarīgi sevī saglabāt domu, ka pēc tam bērns dārziņā piedzīvot interesantu dienu.
  • bērns raud un negrib iet mājās vai pat ir dusmīgs, ka vecāks ir atnācis pakaļ, lai gan no rīta raudāja, ka negrib, lai mamma vai tētis dodas prom, ir neapmierinātības sajūta nevis par to, ka vecāks atnācis pakaļ, bet par to, ka no rīta aizgājis prom. Vecākiem ir jāiztur šo neapmierinājumu un jāsaprot, ka tas ir normāli un pieņemami.

Kas vajadzīgs, lai dārziņa gaitas sāktos vieglāk?

  • Adaptācijas periods bērnudārzā, pirmos 3–6 mēnešus vajadzētu nodrošināt, ka bērnudārzā pavadītais laiks ir īsāks, piemēram, no brokastīm līdz launagam.
  • Vecāki jābūt pārliecinātiem, ka bērns nodots gādīgās rokās. Ir vērts aprunāties ar bērnudārza audzinātāju, auklīti, lai pārliecinātos, ka bērns ir drošā un gādīgā aprūpē.

Slimošana.

Imunitāte nav norūdījusies- bērns iepriekš nav slimojis vai slimojis maz un tagad organisms attīsta savu imunitāti pret vīrusiem, kurus pārnēsā pārējie bērni. Tādēļ, slimošana, uzsākot bērnudārza gaitas var būt pat visai bieža.

Gadās, ka bērns slimojot pauž emocionālo nelabsajūtu. Tādā gadījumā, būtiski veicināt viņa adaptācijas spējas un radīt pieredzi, ka viņš tiek galā. 

Nekad nezinām, kāds būs “scenārijs” uzsākot dārziņa gaitas. To nevar paredzēt ne pēc bērna rakstura, uzvedības vai līdzšinējiem uzvedības ieradumiem. Galvenais, lai vecāki ar mierīgu sirdi laiž mazo uz bērnudārzu. Viss būs labi!