site loader
site loader
1. marts, 2024 Dziesmas bērniem apvienotas playlistēs

Dziesmas bērniem apvienotas playlistēs

Ir pierasta iespēja klausīties dziemas mūziķa vai grupas albumos, kuros dziesmas parasti ir sarindotas pēc kādas noteiktas jēgas un būtības. Bet daudz biežāk mēs izvēlamies atskaņot mūziku playlistēs, kas atbilst tā brīža garastāvoklim, svētku reizei vai rada vēlamo ikdienas noskaņojumu. Tādēļ KidsOn.lv sagatavojis bērnu dziesmu playlistes, dažādiem dzīves gadījumiem, piemēram, dziesmas saulainai dienai, dziesmas lietainai diena, lustīgas dienas dziesmas, dienas mix, u.c.

 Atklājās, ka latviešu bēnu dziesmiņās ir manāma atsķirība, ja playlistes veidojam meitenēm vai puišiem. Tas tādēļ, ka meiteņu dziesmu playlistes saturā apdziedātās tēmas ir par kleitām, pucēšanos un protams, skaistiem un mirguļojošiem pasaku un fantāziju tēliem, bet puiku dziesmās vairāk dzied par spēlēm un delverēšanos. Tomēr, vienojošais bērnu dziesmu faktors ir tas, ka šīs dziemas var klausīties visi.

KidsOn.lv sagatavotais bērnu dziesmu materiāls ikdienā noder pirmsskolas mūzikas skolotājiem, grupu skolotājiem un ģimenēm, kuras mīl muzikālas aktivitātes kopā ar saviem bērniem mājas apstākļos. Mūzikas straumēšnas platformas bērnu dziesmas iedziedājuši daudzi populāri un atpazīstami ansambļi, grupas un vokālisti, piemēram, Dzeguzīte, Knīpas un Knauķi, Rasa, Podziņas, Kukuragi, Spāres, u.c. Tie ir ilggadēji un profesionāli ansambļi, tādēļ viņu dziesmas ātri iegūst popularitāti, un jau pēc pirmās klausīšanās reizes, daudzi bērni šīs dziesmas, rotaļas un dejas ātri iemācās no galvas. Bieži novērojam, ka jau nākamajā mūzikas atskaņošnas reizē bērni braši dzied tām līdzi. Savukārt vecāki mana, ka KidsOn.lv bērnu dziesmu atskaņošanas laikā ne vien bērni, bet arī paši vecāki ir izdziedājušies, izspēlējušies un izdejojušies līdz ar mazajiem un visi kopā guvuši lielu prieku! 

Tāpēc, klausoties bērnu dziesmas albumos vai iepriekš sagatavotās tematiskās playlistēs, iespējams pielāgoties vēlamam noskaņojumam, aktivitātes līmenim un gatastāvoklim, kā arī veidot uzdevumus bērniem pirmsskolas vecuma un sākumskolas vecuma grupām. 

Playlistēs ir apkopoti arī tautas mūzikas materiāli, kurus bieži izmanto nacionālās muzikālās audzināšanas saturā, kas patīk bērniem un kuru iespējams gan izdziedāt, gan izspēlēt uz ritma un mūzikas instrumentiem, vai arī tās izspēlēt kustību rotaļās. Noteikti atzīmēsim, ka ir sagatavota papildus audio ierakstu kategorija “Skaitāmpanti”, kas ir pantiņa ieraksts kopā ar tekstu un kustību pamācībām. Skaitāmpanti noteikti ieviesīs jaunas un jautras tradīcijas katrā ģimenē vai grupiņā.

Dziesmas bērniem dod iespēju radoši izpausties dažādos rotaļu darbības veidos. Tas ir interesanti gan bērniem, gan vecākiem, gan skolotājiem, audzinātājām un auklītēm. Bērniem piemērotas dziemas nostiprina bērna atmiņā atskaņoto mūzikas materiālu un tas neapnīk, jo dod iespēju dažādām aktivitātēm, rotaļām un fantāzijām, kas rodas dzirdot jaukās dziesmiņas. 

KidsOn.lv apvieno arī dziesmu pavadījumus. Tos var apskatīt  playslistes sadaļā “Pavadījumi”. Klausoties mūziku bez vārdiem, tā dod iespēju radoši izdomāt savus teksta variantus, kas bērniem rodas brīžos, kad piemirstas īstie dziesmu teksti. Noteikti iesaku izmēģināt – jo gala rezultāts parasti ir jautrs, amizants un bieži bērns pat gatavs uzrīko veselu izdomāto dziesmu koncertu.

Papildiniet savu ikdienu ar kvalitatīvu un jēgpilnu saturu. Tas dos iespēju bērniem bagātināt latviešu valodas vārdu krājumu, izdziedāt dažādu ritmu un noskaņojumu mūziku, kas parasti notiek vienlaicīgi ar bēna intuitīvām kustībām un dancošanu. Klausieties Playlistēs latviešu tautasdziesmas dažādās apdarēs, audio rotaļas, klausieties pasakas, kā arī daudzu pazīstamu latviešu autoru komponētas un kopradītas dziesmas. 

Vairosim bērnos prieku!